W sprawie obniżenia czynszu i powłania Zarządu
Okazało się, iż Zarządem Wspólnoty Bloku przy ul. Rzeczypospolitej 2 (bloki firmy robyg), jest Firma której reprezentantem jest ta sama osoba z którą był podpisany AKT notarialny ( Czyli ROBYG ) Firma ta ( Zarząd Wspólnoty) od razu wybrała Administratora, którego stawki są mega wysokie !! i teraz najlepsze - na Spotkaniu dowiedzieliśmy się że aby zmienić zarząd musi być ponad 50% głosów w obecności NOTARISZA.
Oczywiście Dyrektor firmy Administrującej budynkiem w garniturku, wyżalonymi włoskami, oraz aparycją w stylu Biedronia patrzył na nas szyderczo i mówi : proszę Państwa wszystko to jest zgodnie z prawem . oczywiście widział że : co z tego że stawki są mega wysokie jak i tak my szaraczki nie odwołamy jego firmy !!
W Zarządzie bloku nie ma ani jednego mieszkańca ( przynajmniej na spotkaniu go nie było ) , A o odwołaniu mega drogiego administratora decyduje Zarząd a nie mieszkańcy.

Myśle że jak wszyscy mieszańcy się zbiorą to ściągniemy ten szyderczy uśmiech naszego administratora

Ale do konkretów pownniśmy wystosować pismo do naszego Zarządu ( ja moge sie tym zająć )
Aby przeprowadził ponownie przetarg na admistatora w obecności przedstawicieli 2 - 3 mieszkańców z naszego blaku
jak nie będzie chciał się zgodzić to robimy tak :

By zmienić zarządcę potrzebne jest nadzwyczajne zebranie wspólnoty. Do jego powołania konieczny jest wniosek podpisany przez właścicieli posiadających 10 proc. udziałów w nieruchomości.

Zarządca, którego chcemy odwołać, nie może nie zgodzić się na zwołanie takiego zebrania. Jednak często zdarza się tak, że stara się tego uniknąć.

Co trzeba zrobić aby zwołać zebranie odwołujące zarządcę:
- złożyć wniosek podpisany przez właścicieli posiadających 10 proc. udziałów
- zaznaczyć w nim dokładny termin i godzinę spotkania, by zarządca nie odwlekał spotkania w czasie
- dołączyć projekt uchwały zmieniającej zarządcę i krótki porządek obrad (wybranie przewodniczącego zebrania, dyskusja nad uchwałą o odwołaniu zarządcy, głosowanie uchwały o odwołaniu zarządcy)
- w terminie nie późniejszym niż siedem dni przed zebraniem poinformować o nim wszystkich współwłaścicieli
- zaprosić na spotkanie notariusza, który poświadczy odwołanie zarządcy.

Ale niestety, często zdarza się jednak tak, że odwoływany zarządca robi wszystko, by uniemożliwić odwołanie i po prostu wbrew prawu nie zwołuje zebrania. Wspólnota może wtedy sama zorganizować takie spotkanie i zaprosić na nie zarządcę.

Część notariusz nie chce wtedy zgodzić się na poświadczanie takiej niezależnej od zarządcy formy jego odwołania. Ale równie dużo prawników przychodzi na zebranie, na które zaprasza ich wspólnota, a nie zarządca. Jeśli współudziałowcem budynku jest deweloper, wspólnota może ustalić, że jeden właściciel ma jeden głos. Nawet gdy deweloper ma więcej niż 50 proc. własności, nie może zablokować takiej decyzji..Jeśli uda się odwołać zarządcę bez jego udziału, to zazwyczaj banki, w których znajdują się konta wspólnoty, decydują się na przekazanie ich nowej firmie zarządzającej.

Na zebraniu odwołującym jednego zarządcę nie można nie powoływać następnego, ale wtedy należy wybrać zarząd spośród mieszkańców wspólnoty. Musi on zająć się np. wyborem kolejnej firmy albo odzyskaniem pieniędzy od starej.




  PRZEJDŹ NA FORUM